19.4.08

352 Training slaids

Pokud si rovněž stěžujete, že nacházíte málo podkladů pro řešení věcných problémů při zavádění procesního řízení, možná budete ochotni vynaložit cca 50 USD za soubor 352 slajdů, které se údajně hodí jak k samostudiu, tak pro instruktory připravující školení. Slajdy jsou doprovázený textevým výkladem, poznámkami a soubor je doplněn 14-ti šablonami.
Upozorňuji, že jsem neměl možnost poznat více, než 11 slajdů, prezentovaných v ppt DEMO souboru. Jak vypadá nabídka?
"Process Management (PRM) Training Slides - PM training materials to learn and instruct
- 352 Training
- SlidesInstructor notes
- Slide explanations
- 14 supporting templates"
Charakteristika nabízeného produktu:
"The Process Management course breaks down how to manage business processes so that they are effective, efficient and adaptable. Through the use of various tools, methodologies, management approaches and technologies you will learn that process management is the collection and orchestration of these efforts in order to assure improvement and success.
Training slides are geared for novices, managers, trainers and consultants.
The OSSS Process Management course demonstrates how to identify and select key business processes and how to fully characterize, improve and manage them. It can be used for self-study and/or training your organization. This course has been designed to build your knowledge and capability to improve the performance of processes and subsequently the performance of your business.By taking this course you will have a well rounded and firm grasp of many of the tools of these methodologies. Further you will be able to apply these tools to a process you are part of as both a learning experience and a chance to improve the way your work gets done."
Informace o produktu, jeho ceně a DEMO s 11-ti slajdy ( PPT ) najdete na TÉTO adrese.