18.4.08

Kolik se toho za 7 let změnilo?

V roce 2001 vyšel v časopise ITSystems článek Josefa Čipery, nazvaný "Řízení podnikových procesů - móda či nutnost". Článek byl uveden slovy:
"Poslední dobou se stále více společností setkává s problematikou efektivního řízenípodnikových procesů. Představy o tom, jak procesy definovat a řídit, se však diametrálně liší. Přesto dnes již existují společnosti, které, ať již zcela samostatněnebo i s pomocí renomovaných konzultačních firem, nejenže procesní model (mapu) řízení navrhly, ale dokonce i realizovaly. Výsledky však zůstaly daleko zaočekáváním, vynaložená pracnost často převyšuje získané výhody. Objektivnívyčíslení dosažených úspor či zlepšení ve fungování společnosti je tak více nežproblematické. V horším případě si pracovníci dokonce myslí, že se jim podařilo procesního řízení dosáhnout."
Od vydáním článku uplynulo 7 let, mnohé se ve firmách za tu dobu změnilo. Vraťme se k obsahu článku a posuďme sami, zda i v oblasti BPM?! Nejspíš se ukáže, že nestačí jenom znát, ale také opravdu chtít a umět "za to vzít".
Článek nejdete na TÉTO adrese.