21.4.08

Process Driven Organization - PDO

Velmi zajímavý portál! Nejen svým obsahem, ale i svoji strukturou. Jde částečně o významnový slovník pojmů z oblasti procesů, částečně přímo o stránky se vzdělávacím obsahem. Na rozdíl od jiných podobných portálů, nemá processdriven.org přísnou navigační strukturu. Jak uvádějí autoři, nechávají návštěvníka "putovat" po stránkách, dle jeho libosti a potřeby. Já si ovšem myslím, že řetězení stránek ( odkazů na stránky) je v portálu naprosto logické a tudíž možná přehledňejší. Ostatně, komu se to nelíbí, může využít obsah stránky s abecedně řazeným rejstříkem pojmů - viz odkaz níže v textu. Co říkají o svém portálu sami tvůrci?
"ProcessDriven.org was developed to educate readers about the benefits of an organization that treats business processes as valuable assets that are built for agility. ProcessDriven.org is part glossary, part educational story. The site does not have a rigid navigational structure, but instead invites readers to wander, following links to related topics as desired. ProcessDriven.org is one of a series of educational sites sponsored by Momentum Software. Additional sites called ServiceOriented.org and StrategyFocused.org are also available, or will be published soon. Together, the "stack" represented by the technologies and capabilities in these three sites culminate into something we call the "Business Driven Architecture."
Home page portálu má adresu:
www.processdriven.org.
Autoři portálu processdriven.org odkazují na další dva portály:
- serviceoriented.org ( SOE - zaměření viz dále ) a
- strategyfocused.org ( obsah se připravuje ),
s nimiž by měl v budoucnu tvořit jeden celek, který pracovně nazývají "Business Driven
Architecture."
Jak definují SOE autoři?
"The Service Oriented Enterprise (SOE) is a new model for architecting software and I.T. infrastructure. It works in concert with current platform architectures as well as enables next generation process-driven architectures."
Abecedně řazený rejstřík použitých pojmů s odkazy na stránky, kde jsou definovány a použity,
najdete TÉTO adrese. Slouží jako svérázná MAPA portálu.